Серцево-судинний центр

Відділення кардіології сьогодні

Завідувач відділення Лікар-кардіолог
Прокопенко Євгеній Віталійович

 

Тут надаються усі види кардіологічної терапевтичної допомоги. Зона обслуговування - переважно Дарницький та Дніпровський райони міста Києва з населенням більше 400 тисяч мешканців. Також є можливість надання цілодобової кваліфікованої консультації лікарів суміжних спеціальностей. В середньому за рік у відділенні проходять обстеження та лікування більше 2500 тисяч хворих.

Наявність в лікарні близько 25 клінічних відділень, 6 лабораторій різних напрямків, Міжрайонного діагностичного центру дає можливість діагностувати та проводити лікування супутніх захворювань. Окрім чергового кардіолога, в лікарні чергують лікарі ще 7 спеціальностей, що дає змогу проводити діагностику та постійно контролювати лікування хворих.

У блоці кардіореанімації (на 5 ліжок) працюють високоосвічені лікарі із значним стажем роботи по наданню невідкладної та інтенсивної терапії. Вони володіють повним набором сучасних методів ведення важкохворих з інфарктом міокарду, з життєво небезпечними порушеннями серцевого ритму. В блоці кардіореанімації проводиться постійний контроль основних життєвих функцій, є можливість цілодобово визначати більше 50 лабораторних показників на сучасних апаратах "Доктор Ланге" виробництва Австрії та "Статфакс" - США. Наявність апаратів експрес діагностики Cardiac Reader та Coaguchek (Роше, Швейцарія) дають можливість в лічені хвилини провести лабораторну діагностику інфаркту міокарда, тромбоемболічних захворювань, гострої серцевої недостатності.

У відділенні застосовуються такі методики: 

 • ендокардіальна та черезстравохідна стимуляція ; 
 • електрична кардіоверсія-дефибриляція;
 • гемосорбція;
 • плазмофорез; 
 • ізольована ультрафільтрація крові (при рефрактерній серцевій недостатності).

З кардіореанімації до блоку гострої коронарної недостатності (на 15 ліжок) переводять пацієнтів з нестабільною стенокардією, пароксизмальними порушеннями серцевого ритму, гострим інфарктом міокарду. 

Окрім цього, на кардіологічних ліжках відділення проводиться лікування пацієнтів з хронічними формами ішемічної хвороби серця, порушеннями серцевого ритму, серцевою недостатністю, артеріальною гіпертензією. Спеціально підготовлений інструктор проводить лікувальну фізкультуру, в тому числі хворим на інфаркт міокарду. 

Зазвичай хворі з невідкладними станами госпіталізуються в кардіореанімацію, де проводять у середньому 1 добу, при інфаркті міокарда - 3-4 доби. Після відносної стабілізації вони переводяться в блок гострої коронарної недостатності або на кардіологічні ліжка. Робота клініки характеризується налагодженою взаємодією її підрозділів.

При наявності показів, пацієнти з гострими коронарними синдромами, важкими порушеннями провідності, розшаруванням аорти, важкими тромбоемболіями легеневих артерій переводяться до Київського міського центру серця, де в залежності від виду патології проводяться коронароангіографія, стентування коронарних артерій, встановлення кардіостимуляторів, оперативні втручання на коронарних, легеневих артеріях, аорті.

 

ОБЛАДНАННЯ ТА МОЖЛИВОСТІ КЛІНІКИ

За останні роки можливості клініки кардіології значно покращилися. Проведено оновлення та метрологічна перевірка обладнання. 

В Діагностичному центрі лікарні проводиться великий комплекс обстежень:

 • ехокардіографія з допплерографією 
 • допплерографія артерій та вен кінцівок, екстракраніальних артерій;
 • високоякісні рентгенологічні та ангіографічні дослідження на апараті "Філіпс";
 • комп'ютерна томографія;
 • ядерно-магнітна резонансна томографія;
 • ретельне визначення фракцій холестерину крові.

 

На базі відділення кардіології та функціональної діагностики проводяться:

 • ехокардіографія, стрес-ехокардіографія, стрейн-ехокардіографія.
 • стрес тести на тредмілі та велоергометрі
 • холтерівське моніторювання електрокардіограми
 • холтерівське моніторювання артеіального тиску

Виходячи з можливостей відділення, надається допомога при наступних захворюваннях:

 • інфаркт міокарда,
 • нестабільна стенокардія, 
 • пароксизмальні порушення ритму, 
 • гостра та хронічна серцева недостатність,
 • стенокардія;
 • порушення серцевого ритму;
 • гіпертонічна хвороба;
 • гіпертензивні кризи.

Проводиться обстеження та лікування не тільки основного захворювання, але й супутніх. В лікарні є можливість немедикаментозного лікування, в тому числі ванни, підводний душ-масаж, голкорефлексотерапія. Після виписки можливий диспансерний нагляд лікарями відділення.

 

МЕДИЧНИЙ ПЕРСОНАЛ

У відділенні працює висококваліфікований персонал: 10 лікарів (7 мають вищу атестаційну категорію), 25 медсестер (вища категорія у 14), 15 молодших медсестер. Колектив має великий досвід роботи з важкохворими: за рік тільки з гострим інфарктом проходить лікування більше 300 хворих. Показники роботи серед відділень кардіологічного профілю є одними з найкращих в місті. Клініка має вищу атестаційну категорію.

Серед лікарів відділення невідкладної кардіології слід відмітити таких кардіологів, як Гаврилюк Сергій Олегович, Дорошенко Борис Георгійович, Броді Наталія Іванівна, Кізім Світлана Володимирівна, Прокопенко Євген Віталійович та ін./ Саме вони своїми руками, знаннями та вміннями намагаються врятувати й подовжити життя пацієнтів.

З 1988 року працює у відділенні лікар-кардіолог вищої категорії Тодорюк Людмила Андріївна. Більше 20 років вона є взірцем професіоналізму, відповідального відношення до своєї справи. Повага з боку колег та любов пацієнтів є найвищою відзнакою її служіння людям.

Одним із провідних спеціалістів Клініки є Гаврилюк Сергій Олегович - лікар-кардіолог вищої категорії, Заслужений лікар України. Його великим надбанням є досвід лікувальної практики в багатьох країнах світу. Сергій Олегович закінчив клінічну ординатуру з кардіології, працював у провідних клініках Мілузу, Страсбургу, Парижу, є стипендіатом уряду Франції з кардіології. Гаврилюк Сергій Олегович займається проблемами гіпертонічної хвороби серця, атеросклерозу, інфаркту міокарда. На його рахунку близько 60 публікацій, в тому числі дві книжки.

Лікар-кардіолог вищої категорії
Гаврилюк Сергій Олегович

 

З 2000 р. працює в нашій Клініці лікар вищої категорії Броді Наталія Іванівна, яка свій великий досвід лікування кардіологічних хворих отримала під час тривалої роботи в Київській лікарні швидкої допомоги.

Лікар-кардіолог Броді Н.І. (праворуч) з медсестрою Горбач М.М. (ліворуч)

Броді Наталія Іванівна оглядає хвору

 

 

Лікарі молодшого покоління, але вже досвідчені та користуються заслуженою повагою пацієнтів та колег - лікарі першої категорії Оришич Ганна Вадимівна, Неволіна Інна Володимирівна, Міцкевич Любов Василівна, Іщенко Катерина Володимирівна, кардіологи Кізім Світлана Володимирівна, Стратович Ірина Валентинівна - наполегливо працюють над вдосконаленням своєї лікарської майстерності, інтенсивно займаються науковою роботою.

Поруч з лікарями у відділенні працюють медичні сестри Куц Раїса Кузьмівна, Куц Неля Вікторівна, Лук'яненко Валентина Петрівна, Яхнієнко Валентина Миколаївна, Митько Світлана Леонідівна та ін.. Вони завжди готові надати допомогу хворим на високому рівні, а також зробити їх перебування в лікарні більш комфортним, створити теплу, дружню атмосферу, сповнену добротою і співчуттям. Вдало керує медсестрами Горбач Марія Михайлівна - старша медична сестра відділення невідкладної кардіології. Вона працює в лікарні з 1975 року. За цей час вона збагатила свій досвід, зміцнила знання. Тепер Марія Михайлівна є радником і наставником медичних сестер, які працюють у відділенні, так як в силу довгої та активної практичної діяльності вона завжди може дати цінні поради.

Велике значення в лікувальному процесі відіграє санітарний та побутовий стан відділення. Сестра-господарка Ткаченко Тетяна Володимирівна докладає усі свої зусилля та увагу цій важливій справі разом з молодшими медсестрами та буфетницями, в тому числі ветеранами праці Хількевич Аллою Миколаївною, Євтушенко Аллою Михайлівною, Андрусенко Галиною Антонівною.

Секретар відділення Кокзей Лілія Михайлівна налагодила зразковий обіг медичної документації у відділенні, є прикладом відповідального відношення до своєї справи і надійним помічником медичному персоналу відділення.

Незважаючи на 60-ти річний вік лікарні та 36-ти річний вік кардіологічного відділення, колектив сповнений оптимізму, чітко бачить перспективи свого розвитку заради виконання своєї місії - надання висококваліфікованої кардіологічної допомоги та підтриманню позитивного відношення до лікарні в цілому. 

 

 

Лікарняний банк крові

Травматологічний пункт

Патологоанатомічне відділення

Відділ аптекарського забезпечення

Загальний відділ

Інфо для ДОЗ