ЦЕНТР ХІРУРГІЇ

ЦЕНТР ХІРУРГІЇ В КМКЛ №1

 

Центр хірургії – сучасна багатопрофільна хірургічна клініка, яка цілодобово надає медичну допомогу хворим з хірургічною патологією. Директор центру - доктор медичних наук, професор Скиба Володимир Вікторович, завідувач кафедри хірургічних хвороб ПВНЗ «Київський медичний університет УАНМ», лауреат державної премії України, Заслужений діяч науки і техніки України, Академік академії наук вищої школи України, автор більш як 300 наукових робіт, 30 патентів на винаходи, 5 монографій.

Директор центру хірургії  доктор медичних наук,
професор Скиба Володимир Вікторович

 

В клініці працює 2 лауреата Державної премії України, 1 Заслужений діяч науки і техніки України, 1 Заслужений лікар України, 3 доктори медичних наук, професори, кандидати медичних наук, лікарі вищої категорії, що стажувалися в клініках США та Європи.

Колектив центру сформований з учнів і послідовників академіків Шалімова О.О. та Земскова В.С., які продовжують і розвивають традиції вітчизняної хірургії, впроваджують нові розробки і наукові досягнення в практичну охорону здоров'я.

 

 

Основні напрямки роботи Центру:

 1. Діагностика захворювань загально-хірургічного та судинного профілів;
 2. Лікування хірургічних хвороб (жовчокам’яної хвороби та її ускладнень, виразкової хвороби шлунку та дванадцятипалої кишки, кіст, абсцесів та новоутворень печінки, підшлункової залози, захворювань товстої та прямої кишки, зачеревинного простору, молочної залози, гриж, новоутворень шкіри та підшкірної клітковини, онкологічних хвороб);
 3. Лікування хвороб судин (варикозна хвороба вен нижніх кінцівок, у тому числі з недостатністю клапанів вен, ускладненою трофічними виразками, облітеруючий атеросклероз, аневризм артерій різної локалізації, протезування та шунтування магістральних судин; хірургічне лікування діабетичної стопи;
 4. Лікування проктологічних захворювань ( геморой, парапроктит, пара ректальна нориця, поліпи прямої та товстої кишок, випадіння прямої кишки та сечового міхура, тріщин відхідника);
 5. Лікування урологічних захворювань ( сечокам’яної хвороби, аденоми простати, водянки яєчка, крипторхізму, поліпів та стриктур уретри, гіпоспадії, новоутворень сечового міхура).

 

Робота Центру хірургії базується на принципах високого професіоналізму та стандартів якості роботи, багатопрофільності у наданні медичних послуг та науково обґрунтованому підході до лікування. 

Суттєву допомогу надає взаємодія з Діагностичним центром, поліклініками та лікарями інших спеціальностей.

На базі хірургічної клініки Київської міської клінічної лікарні №1 вже понад 12 років працює багатопрофільний відео-ендоскопічний комплекс, за допомогою якого виконуються всі види лапароскопічних операцій, ендоскопічні втручання на шлунково-кишковому тракті та на сечовивідних шляхах, торакоскопія.

Під час проведення оперативних втручань застосовуються високопродуктивні новітні технології - лапароскопія, метод заварювання судин та тканин за американською технологією «LigaSure». Генератор «LigaSure» дозволяє суттєво прискорити хірургічну мобілізацію , запобігти імплантації шовних та інших матеріалів до організму хворого та проблем пов’язаних з міграцією кліпс та забезпечує надійний гемостаз. Дозволяє надійно заварювати судини до 7 мм аргон-плазмова коагуляція.

 

До складу Центру хірургії входять:

 • Консультативно-діагностичне відділення – завідувач Куліков Василь Дмитрович
 • Кабінет ультразвукової діагностики – завідувач Слободянюк Ігор Михайлович
 • Кабінет ендоскопії  - завідувач Рижій Леонід Михайлович
 • Відділення щелепно-лицьової хірургії – завідувач  Панченко Володимир Миколайович 
 • Відділення загальної та судинної хірургії – завідувач  Трепет Сергій Олегович

Провідні спеціалісти лікарні - зліва направо: 

 • Трепет С.О. – завідувач відділення загальної та судинної хірургії
 • проф. Скиба В.В. – керівник Центру хірургії,
 • Корчак В.П. – завідувач відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії
 • Петров А.К. – лікар-хірург
 • Косюк М.А. – завідувач операційним відділенням
 • Бондар С.Є. – директор Міського хірургічно-діабетичного центру 

Лікарі-хірурги

Центри