Приймально-діагностичне відділення

Приймально-діагностичне відділення. Історія відділення

У ранок ввірветься сирена «швидкої» 
і сон полохливий, як завжди, відпустить
Знов буде робота в приймальнім покої 
Для тих, хто ніколи її не розлюблять.

На початку 60-х років XX сторіччя для обслуговування жителів Червоного хутора в яблуневому саду, поряд з мальовничим сосновим бором, було відкрито лікарню, що являла собою одне терапевтичне відділення, яке було розміщене в одноповерховому будиночку. Хворих до стаціонару приймали співробітники цього відділення, де серед інших фельдшером працював Копцев (Дорошенко) Борис Георгійович, який продовжує працювати в лікарні кардіологом і до цього часу.

Як і кожна велика чи мала лікарня, КМКЛ №1 розпочинається з приймального відділення. Колись це була лише маленька кімната біля входу до невеликого одноповерхового корпусу лікарні терапевтичного профілю на 30 ліжок.

Згодом, в триповерховому корпусі хірургічного та гінекологічного профілю на першому поверсі відкривається нове приймальне відділення, середній та молодший медичний персонал якого довгий час очолювала старша медична сестра Наталія Іванівна Косинська. З того часу і дотепер там успішно працює молодша медична сестра Кавуненко Галина Іванівна, а довгий час і до останніх днів свого життя, працювали медсестри Стеценко Лариса Федорівна і Науменко Ніна Євгенівна.

З часом наявних ліжок для жителів зростаючого Дарницького району стає замало. Тому 9-ти поверховий корпус, що був збудований як гуртожиток для співробітників, задіюється під відділення лікарні. На першому поверсі організовується нове приймальне відділення, яке очолюють завідуюча Омельченко Валентина Михайлівна та старша медична сестра Кубрак Марія Кирилівна, а згодом - відповідно Гойфман Маргарита Давидівна та Козлова Жанна Олександрівна.

Співробітникам приймального відділення працювалось нелегко, оскільки корпус не був пристосований під лікарню: не було вантажних ліфтів, пасажирські ліфти працювали з великими перебоями, сходи були вузькими. Транспортувати важкохворих було практично неможливо. Крім того не вистачало лікарських кадрів, тому поряд з черговими лікарями приймального відділення працювали їхні колеги з відділень стаціонару та поліклініки. Високопрофесійно змогли організувати роботу начмед Бочинська Валентина Аврамівна та головна медична сестра Зубко Олена Захарівна. Завдяки самовідданній роботі колективу лікарні під керівництвом Салюти Михайла Юхимовича, який був призначений головним лікарем у 1987 році, а згодом і його заступника - начмеда Кучеренко Ніни Володимирівни, яка раніше працювала завідуючою неврологічним відділенням, ситуація покращилася: були відремонтовані пасажирські ліфти, введені штатні одиниці санітарів-транспортувальників.

З розбудовою Харківського району почалося зведення і нового палатного корпусу з приймальним відділенням на першому поверсі. Медсестри Гурська Галина Павлівна, Губська Наталія Володимирівна, Бруй Тетяна Яківна, Пабот Любов Олексіївна самовіддано працювали аж до закриття старого корпусу і лише тоді перейшли до нового.

Ідеально сплановане приймальне відділення в силу об'єктивних причин було змушене поступитися частиною своїх приміщень травматологічному пункту.

 

Фото 2008р. Колектив приймального відділення

Більше 18 років (з 1991 по 2009 р.р.) на чолі приймального відділення відповідально працювала чудова людина - лікар вищої категорії загальної практики Карпова Любов Павлівна. Тиха, стримана і поважна, але дуже компетентна людина, Любов Павлівна перша приймала на себе «удар» - прийом хворих, підчас дуже важких, які потребували уваги, чуйності та допомоги. Любов Павлівна загалом пропрацювала в КМКЛ №1 з 1977 по 2009р.р., одразу після закінчення Київського медичного інституту (спеціальність: «Лікувальна справа – терапія»), від лікаря-інтерна-терапевта до завідувача відділенням. 

Завідуюча приймальним відділенням
(з 1991 по 2009 р.р.)
Карпова Любов Павлівна

За час роботи у відділенні Любов Павлівна проявила витримку та відповідальність, бачила багато сумних, щасливих і, навіть, кумедних випадків.

Нажаль, в 2012 році Карпова Л.П. після тяжкої хвороби померла на 59 році життя. 

Але життя не зупиняється. 

Керівництво лікарні приймає рішення доручити приймальне відділення досвідченому лікарю-терапевту вищої категорії Кутник Наталії Василівні, яка очолювала відділення до 2021 року.

 

 

Лікарняний банк крові

Травматологічний пункт

Патологоанатомічне відділення

Відділ аптекарського забезпечення

Загальний відділ

Інфо для ДОЗ