Отоларингологічне (ЛОР) відділення

 Оториноларингологічне відділення (ЛОР) - історія та сьогодення

ЛОР - відділення має свою історію, свої традиції, започатковані ще в 1958 році, коли воно було організоване на базі другої об’єднаної районної лікарні. Першим його завідувачем був Лівшиць Борис Мойсейович. Через два роки його змінила Ліберман Галина Леонідівна. На той час відділення було розраховане лише на 20 хворих.

У 1977 році відділення могло прийняти вже 60 хворих. Поряд з кваліфікованим консервативним лікуванням збільшилася кількість оперативних втручань, як планових, так і термінових.

За період завідування Ліберман Г.Л. (1960–1986 р.р.) відділення не тільки зросло, але й здобуло авторитет як у районі, так і в місті. Співробітники були нагороджені кількома грамотами за успіхи у праці, в тому числі й за перші місця в соціалістичних змаганнях.

З 1986 відділення очолював Шамрай Олег Євгенійович - кандидат медичних наук, лікар вищої кваліфікаційної категорії.

Шамрай Олег Євгенійович

 

Відділення працювало під його керівництвом до 1995 року, за цей період об’єм хірургічних втручань значно зріс, також зросла і складність виконуваних операцій.

З 1995 року й до цього часу ЛОР - відділення Київської міської клінічної лікарні № 1 очолює лікар вищої кваліфікаційної категорії Коробенко Володимир Григорович. Завдяки досвіду, який він отримав працюючи за кордоном, в діяльності відділення постійно та ефективно впроваджуються нові методики та технології лікування.

Завідувач відділення оториноларингології,
лікар вищої кваліфікаційної категорії
Коробенко Володимир Григорович

 

В палаті у важко хворого

 

Період завідування Коробенка В.Г. співпав з підвищенням рівня захворюваності на дифтерію, внаслідок чого при ЛОР відділенні було відкрито провізорний шпиталь Лівобережжя на 20 ліжок. В умовах шпиталю надається допомога хворим кількох районів м. Києва з тяжкими формами гострих тонзилітів.

З 1999 року на базі відділення працює пункт невідкладної допомоги, де лікарі цілодобово надають медичну допомогу хворим, які самостійно звертаються в лікарню.

Лікарі та завідуючий у малій операційній

 

Відділення оториноларингології КМКЛ № 1 розраховане на 60 хворих, тут працює 7 кваліфікованих лікарів, які проводять практично весь спектр хірургічних втручань та практикують сучасні схеми консервативного лікування пацієнтів.

 

Медичний персонал відділення

 

Шамрай Євгеній Олегович після закінчення Київського медичного інституту ім. О.О. Богомольця (1987 р.) деякий час був науковим співробітником КНДІ оториноларингології. З 1992 року він працює лікарем-ординатором відділення оториноларингології КМКЛ № 1.

Ющенко Віктор Миколайович - закінчив Київський медичний університет ім. О. О.Богомольця у 2003 році, з тих пір працює у відділенні, має першу кваліфікаційну категорію. За цей час написав дисертацію на здобуття вченого ступеню кандидата медичних наук з морфології полінозних риносінусітів.

Лікарі ЛОР відділення повторюють анатомію вуха

 

З 1982 року в ЛОР - відділенні КМКЛ №1 працює Омельяненко Наталія Олександрівна. Лікувальну справу вона вивчала у Київському медичному університеті ім. О.О. Богомольця. За цей час вона накопичила величезний досвід, виявила свій професіоналізм, витриманість та відданість своїй справі. Сьогодні Наталія Олександрівна – високоосвічений лікар, до якого часто звертаються не тільки хворі за допомогою, а й колеги – за консультацією, порадою. Наталія Олександрівна проводить багато операцій на ЛОР органах. Багато хворих завдяки їй знову відчули себе повноцінними людьми. Омельяненко Н.О. разом з колегами з метою обміну досвідом два рази на рік бере участь у Всеукраїнських конференціях отоларингологів.

Досвідченим лікарем – отоларингологом є Чайковська Людмила Олександрівна, яка працює в Київській міській клінічній лікарні №1 з 2001 року. В тому ж році вона закінчила Київський медичний університет ім. О.О. Богомольця. Чайковська Л.О. приймає участь у щорічних конференціях отоларингологів.

Ярощук Володимир Васильович – закінчив Київський медичний інститут УАНМ у 1998 році, а лікарем-отоларингологом у відділенні працює з 2000 року. Він також бере участь у щорічних традиційних конференціях Українського наукового медичного товариства отоларингологів.

Консиліум лікарів

 

Більше 50-и років старшою медичною сестрою відділення була Петрук Олена Іванівна, яка нагороджена медаллю за Трудову відзнаку, має звання Відмінника охорони здоров’я, а в 2002 році, до Дня Києва Президентом України Кучмою Л.Д. була представлена до звання Заслуженого медичного працівника.

З серпня 2012 року вона на заслуженому відпочинку.

Петрук Олена Іванівна
Старша медична сестра відділення з 1955 по 2012 рр.

 

Зараз роботу старшої медичної сестри відділення виконує Соловей Ольга Родіонівна. Вона має великий досвід роботи, як маніпуляційна медсестра і являється гарним організатором.

Соловей Ольга Родіонівна
Старша медична сестра 

 

З дня заснування відділення тут самовіддінно працюють медсестри вищої категорії Коршун Олександра Іванівна – операційна медсестра та Маленко Надія Миколаївна - постова медична сестра.

Постові медсестри Баран О.М. та Дудник С.С.

 

Постові медсестри Мельник Л.Я. та Андарал Т.О.

 

Великий обсяг роботи виконує досвідчена медична сестра оглядового кабінету Меринова Галина Сергіївна. Надійною опорою лікарів є медичні сестри вищої категорії: Андарал Т.О.; Корольова Н.В.; Лазаренко Т.В.; Дудник С.С.; Мельник Л.Я.; Баран О.М.

Сестра господиня Батрак Г.І. та молодша медична сестра Носач В.П.

 

Їх досвід успішно переймає талановита молодь: Скопець Ю.В.; Бабченко Є.О.; Мішко Л.О.; Розум Л.М..

Незмінною сестрою-господинею відділення з 1973 року є Батрак Галина Іванівна, вона слідкує за чистотою у відділенні, та роботою молодших медичних сестер.

Медична сестра Скопець Ю.В.

 

Постова медсестра Маленко Н.М.

 

Постові медсестри
Баран О.М. та Лазаренко Т.В.

 

Буфетчиця Онищенко Н.І.

 

Колектив відділення оториноларингології

 

Проте, для працівників відділення найцінніша нагорода - пошана колег і теплі слова вдячності хворих. Адже саме медичні сестри забезпечують, на скільки це можливо, комфортність і затишок перебування хворих у лікарні, доглядають їх, слідкують за станом здоров’я, намагаються підбадьорити добрим, лагідним словом. За це їм наша шана і подяка.

Ющенко В.М. оглядає хворого

 

Колектив відділення оториноларингології

 

В операційній

Лікарняний банк крові

Травматологічний пункт

Патологоанатомічне відділення

Відділ аптекарського забезпечення

Загальний відділ

Інфо для ДОЗ