Головна

Нейрохірургічна служба КМКЛ №1. Історія створення

Лівобережжя міста Києва невпинно зростає. Сьогодні тільки один Дарницький район за чисельністю населення та інфраструктурою можна порівнювати з обласним центром України. Київська міська клінічна лікарня № 1 більше півсторіччя є флагманом системи охорони здоров’я мешканців Лівобережжя.

В загальній структурі захворюваності населення постійно збільшується питома вага мозкових інсультів, травм центральної та периферійної нервової системи, дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта, демієлінізуючих захворювань, онкопатології нервової системи.

Неврологічне відділення на 30 ліжок в Київській міській лікарні №1 було відкрито в 1958 році, розширено до 60 ліжок – в 1978 році. Завдяки введенню в дію в 1995 році діагностичного центру з найсучаснішими методами дослідження (магнітно-резонансна та комп’ютерна томографія, доплерографія магістральних судин голови та шиї, реоенцефалографія, електроенцефалографія, електронейроміографія), у лікарів з’явилась можливість використовувати передові методи дослідження та більш адекватно проводити лікування.

Відділення проводило планове лікування мешканців Дарницького та Харківського районів, надавало ургентну допомогу жителям м. Києва. У відділенні працювали 3 лікарі невропатологи. Відділення розміщувалося в 9-ти поверховому корпусі, де не було вантажного ліфту і хворих доводилося піднімати ношами на руках. Важкі хворі перебували в палаті інтенсивного нагляду, оснащення якої було дуже примітивне - киснева подушка, апарат штучної вентиляції легень та електрокардіограф.

Починаючи з 1980 -1990 років відмічається збільшення кількості хворих з судинною патологією нервової системи - до 50% від загальної кількості хворих. На той час в лікарні було недостатньо допоміжних методів обстеження і доводилось користуватися послугами Міського діагностичного центру.

З 1984 року відділення очолює висококваліфікований невропатолог, лікар вищої категорії – Ніна Володимирівна Кучеренко.  Ніна Володимирівна пройшла довгий професійний шлях від роботи медсестрою дитячого закладу до  посади заступника головного лікаря однієї з найсучасніших клінічних лікарень міста Києва. Прийшовши на роботу у першу Київську лікарню лікарем - ординатором неврологічного відділення у 1976р, вона вже через вісім років очолює це відділення. Завдяки її організаторським здібностям та професіоналізму, відділення перетворюється на одне з кращих у місті. Під керівництвом Ніни Володимирівни у відділенні формується колектив справжніх професіоналів, людей, щиро закоханих у свою професію, які працюють за новітніми технологіями, постійно підвищують свою майстерність.  Всі ці роки пліч о пліч з Ніною Володимирівною працювала старшою медичною сестрою Маковецька Галина Степанівна. 

З 1994р. Ніна Володимирівна призначається заступником головного лікаря. Важко переоцініти значення тієї кропіткої, часом виснажливої, але дуже важливої роботи, яка виконувалася на протязі останнього десятиріччя Ніною Володимирівною. За плідну роботу, вагомий внесок в розвиток роботи лікарні Кучеренко Ніна Володимирівна неодноразово нагороджувалася подяками та почесними грамотами від Міністерства охорони здоров’я України, Подяками Київської міської та Дарницької районної адміністрацій.

Кучеренко Ніна Володимирівна
Лікар-невропатолог вищої категорії 

1996 року, з метою надання спеціалізованої нейрохірургічної та неврологічної допомоги мешканцям Дарницького та Харківського районів міста Києва, на базі Київської міської клінічної лікарні №1 за підтримки Головного нейрохірурга МОЗ України професора Є.Г. Педаченка, адміністрації лікарні створюється консультативно-лікувальний нейроцентр, який об’єднав неврологів та нейрохірургів у межах однієї клініки. Доцільність поєднання та ефективність співпраці неврологічної та нейрохірургічної служби випробувані часом. 

Історія народження Київської нейрохірургії – в далекому 1937 році. Перше нейрохірургічне відділення на 40 ліжок було відкрито при Київській психоневрологічній лікарні за ініціативи П. С. Бабицького. З 1965 по 1986 рік в Центральній міській лікарні ім. Жовтневої революції (пізніше Центральна клінічна лікарня, а нині Олександрівська лікарня) нейрохірургічне відділення на 40 ліжок працювало спільно з неврологією. Керівником цього відділення, а з 1970р. завідувачем курсу нейрохірургії при кафедрі неврології Київського медичного інституту (надалі – університету) імені О.О. Богомольця був професор В.Г. Станіславський. 

З 1987 до 1996 року існувала територіальна віддаленість неврологічної та нейрохірургічної служб в Київській муніципальній медицині.    

Для подальшого вдосконалення та ефективності організації медичної допомоги та реабілітації хворим, згідно наказу ГУОЗ м. Києва № 564 від 27.12.2002 р., був створений Київський Лівобережний нейроцентр з медичною реабілітацією при Київській міській клінічній лікарні №1. 

З січня 2003 року директором Нейроценру є Олег Олександрович Гончарук, нейрохірург вищої категорії, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, член спеціалізованої вченої ради Інституту нейрохірургії імені акад. А.П. Ромоданова АМН України, в КМКЛ №1 працює з 1996 року. 

Завідувач консультативного відділення Нейроцентру – Василь Дмитрович Куліков, нейрохірург вищої категорії, кандидат медичних наук, працює в КМКЛ №1 з 1997 року. 

З 1997 року в відділенні працює Роман Віталійович Четверус, лікар-нейрохірург першої категорії. Нейрохірургічна робота здійснюється під керівництвом Головного нейрохірурга МОЗ України, члена-кореспондента АМН України Є.Г. Педаченка, Головного нейрохірурга ГУОЗ м. Києва, завідувача кафедрою нейрохірургії КМАПО, члена-кореспондента АМН України М.Є. Поліщука.   За прийнятими угодами до консультативно-лікувальної роботи залучаються провідні фахівці Інституту нейрохірургії АМН України.

Колектив неврологічного відділення №1

З 2003 року в нейрохірургії проліковано близько 2000 хворих. Проведено більше 1600 операцій.  В структурі нейрохірургічної патології 80% належить невідкладним станам. Саме тому приорітетними є оперативні втручання за життєвими показами при мозкових інсультах, черепно-мозковій травмі, важкій хребетно-спиномозковій травмі. 

Лікарі відділення оглядають хворого 

Лікарняний банк крові

Травматологічний пункт

Патологоанатомічне відділення

Відділ аптекарського забезпечення

Загальний відділ

Урядова «гаряча лінія»

Урядова «гаряча лінія» - 1545

Медичний портал

Медичний портал

 

Департамент охорони здоров’я

 

Міністерство охорони здоров'я України

Міністерство охорони здоров'я України

 

Київська міська державна адміністрація

КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ осіб, уповноважених на виконання функцій держави

ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ осіб, уповноважених на виконання функцій держави

 

Відомості з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення

Відомості з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення

 

РОЗКЛАД РОБОТИ ЛІКАРНІ

Київська міська Клінічна Лікарня №1 працює цілодобово:

Телефон приймальні головного лікаря: (044) 564-65-34 

з 9:00 до 18:00
День прийому громадян

СЕРЕДА  10:00-13:00