Про КМКЛ 1

РЕАЛІЗАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СТРАТЕГІЇ ЗІ СТВОРЕННЯ БЕЗБАР'ЄРНОГО ПРОСТОРУ В УКРАЇНІ

На виконання указу Президента України Володимира Зеленського та в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар'єрів» Кабінет Міністрів своїм Розпорядженням від 14 квітня 2021р. № 366-р затвердив Національну стратегію зі створення безбар'єрного простору в Україні до 2030 року.

МЕДСЕСТРИНСТВО в КМКЛ №1

Головна медична сестра КМКЛ №1      

Грецька Анелія Олексіївна

60 років служіння людям

11 жовтня  2012 року Київська міська клінічна лікарня № 1 святкувала ювілей. Навіть великий конференц-зал, в якому проходили урочистості, не зміг умістити всіх причетних до цього свята, бо за 60 років в лікарні  змінилось не одне покоління медичних працівників: від санітарки – до головного лікаря. Зал довго аплодував керівникам  лікарні минулих років – Володимиру Івановичу Власенку, Миколі Івановичу Науменку, Володимиру Павловичу Березюку, Михайлу Юхимовичу Салюті, завдяки яким маленький лікувальний заклад перетворився в потужний медичний центр. 

 

Привітати медичний колектив приїхали представники влади – заступник голови Київської міської державної адміністрації Леонід Новохатько, голова Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації Сергій Вітковський, заступник начальника Головного управління охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації Алла Арешкович, які вручили подяки і подарунки кращим працівникам лікарні. У своєму вітальному слові головний лікар Ігор Чермак зазначив, що він вдячний долі за право працювати з таким унікальним медичним колективом, де кожний – справжній професіонал в своїй справі.

Після урочистої частини свята відбувся яскравий концерт за участі відомих майстрів України.

Ювілей 60 років лікарні - відео

Комунальне некомерційне підприємство «Київська міська клінічна лікарня №1»

виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (КНП «КМКЛ №1»)  - потужний багатопрофільний медичний заклад вищої категорії акредитації, обслуговує більше ніж 500 тисяч населення, має сучасну лікувально-діагностичну базу для надання кваліфікованої та спеціалізованої медичної допомоги. 

На базі лікарні працюють унікальні відділення з універсальними операційними, де впроваджується високотехнологічні та високоефективні методи діагностики та лікування хворих, налагоджені методи телехірургії, лапароскопії, кріохірургії, радіохірургії, лазерохірургії, де проводяться хірургічні операції без розтину черевної порожнини, застосовуються різноманітні хірургічні енергії.

Лікарня оснащена сучасним технічним обладнанням з використанням електронної та ультразвукової апаратури, магнітно-резонансної та комп'ютерної томографії, ДНК-дослідженнь, ендоскопії, еферентних методів лікування, методів молекулярної біології, імуноферментних методів визначення великого спектру біологічно-активних речовин, комп'ютерної обробки даних, системи телемедицини та ін.

Крім надання стаціонарної допомоги лікарня надає лікувально-діагностичну допомогу хворим за направленням сімейних лікарів мережі сімейної медицини, амбулаторно-поліклінічних закладів та веде самостійний консультативно-діагностичний прийом мешканців м. Києва та України. До роботи в лікарні залучено кращих фахівців за професійними якостями та досвідом роботи. Прийом пацієнтів здійснюється висококваліфікованими фахівцями: професорами, докторами медичних наук, кандидатами медичних наук, заслуженими лікарями України, лауреатами Державних премій, завідувачами відділень, завідувачами та співробітниками кафедр, лікарями з вищою кваліфікаційною категорією. 

Усі відділення КНП «Київська міська клінічна лікарня №1» - це фактично великі спеціалізовані комплексні заклади, в яких під одним дахом проводиться діагностика, лікування та реабілітація хворих. Лабораторне забезпечення діагностики й лікування пацієнтів здійснюють клініко-діагностична та бактеріологічна лабораторії, спеціалізовані лабораторії цитології, імунології, ДНК-діагностики, лабораторія відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

 

 

ВІХИ РОЗВИТКУ КМКЛ №1

Історія Київської міської клінічної лікарні нерозривно пов’язана з історією Дарницького району і всього Лівобережжя міста Києва. Зі збільшенням кількості підприємств в Дарницькому районі м. Києва зростає кількість населення, що вимагає підвищення рівня охорони здоров'я. До 1935 року в Дарниці вже є дві поліклініки (Нова Дарниця та Нікольська Слобідка) й чотири пункти здоров'я на промислових підприємствах, відкривається районна санітарно-протиепідемічна станція. В районі працює 16 лікарів і 3 приватно-практикуючих лікарі.

За роки довоєнних п'ятирічок Дарниця бурхливо зростає. Побудовано багато підприємств. Розпочато велике будівництво групи текстильних фабрик "Київ-волокно". Відповідно зростає й кількість населення. За переписом населення 1934 року в Дарниці проживало 54 тис. чоловік. Охорона здоров'я до того часу була представлена вже 5-ма поліклініками, лікарнею "Рембаза" на 25 ліжок, лікарнею Нікольської слобідки на 80 ліжок, пологовим будинком на 50 ліжок і IV міською спеціалізованою лікарнею на 450 ліжок. У районі є 5 пунктів здоров'я, райсанепідемстанція, дезстанція, функціонує санаторій для хворих зі скритою формою туберкульозу на 80 ліжок. Є 4 аптеки, 5 дитячих ясел та 6 дитячих садочків.

У 1941 році Дарниця була окупована німецько-фашистськими загарбниками і тільки 28 вересня 1943р. була визволена 136-ю стрілковою дивізією.

Після окупації Дарниця являла собою звалище руїн та попелища. З 360 індивідуальних та 400 комунальних будинків залишилися не зруйнованими лише 4 комунальних і 242 індивідуальних.

Матеріальні збитки району склали 620 мільйонів карбованців. Всі лікувальні заклади району були зруйновані, їх довелося відбудовувати спочатку. Поступово починають організовуватися пункти здоров'я в пристосованих приміщеннях на заводах, що поверталися з евакуації. В 1945 році відкривається лабораторія на хуторі Шевченково, на Нікольській слобідці, в Аварійному селищі й Рембазі. В Дарниці багато хворіють на малярію: щорічно реєструвалося біля 4 тисяч нових випадків сипного і черевного тифу.

У 1944 році розпочато реорганізацію медичних закладів, згідно наказу МОЗ СРСР №870 від 21.11.1944 р. поліклініки й стаціонари об'єднуються в лікарні. В 1950 році в Дарниці організовується перша об'єднана лікарня, до складу якої входить поліклініка, дитяча консультація №16, терапевтичний стаціонар на 50 ліжок у споруді, побудованій для дитячого садка, пологовий будинок на 10 місць у пристосованому приміщенні. В районі є ще дві необ'єднаних амбулаторії, 19-та поліклініка на Рембазі, райсанепідстанція, тубдиспансер, амбулаторія для залізничників. У районі вже працюють 273 лікарів й 405 середніх медичних працівників. 

Стаціонарна частина

Лікарняний банк крові

Травматологічний пункт

Патологоанатомічне відділення

Відділ аптекарського забезпечення

Загальний відділ

Інфо для ДОЗ