Офтальмологічне відділення

Ураження рогівки. Кератопластика.

Рогівка – це прозора структура, головними завданнями якої є рефракційна (разом із кришталиком дозволяє променю світла фокусуватися на сітківці і, таким чином, забезпечує гарний зір) та захисна (разом зі склерою становить фіброзну оболонку ока, що захищає ніжні внутрішні структури від інфекції, ін).

Стан рогівки визначається безліччю факторів, від складу слізної плівки до рівня внутрішньоочного тиску та супутніх системних захворювань. У рогівці немає судин, тому практично на будь-який вплив, будь то механічна або термічна травма, запалення або порушення обмінних процесів, вона реагує схоже - набрякає та/або каламутніє в ураженій ділянці.

У тих випадках, коли подібне помутніння розташовується в оптичній ділянці (тобто в центральній, через яку ми дивимося), пацієнт зазначає зниження зору. Іноді (наприклад, при набряку та запаленні) помутніння рогівки тимчасове і з ним вдається впоратися за допомогою ліків. Однак при формуванні непрозорого рубця або дистрофічних процесів допомогти можна лише хірургічно.

Що таке кератопластика?

Кератопластика – це хірургічне втручання, метою якого є видалення уражених ділянок та заміна їх донорською прозорою рогівкою. Залежно від супутніх змін ока та загальних захворювань операція проходить під загальною або місцевою анестезією та триває близько години.

 

Обсяг хірургічного втручання визначається ступенем поразки, тобто при ураженні всіх шарів рогівки потрібна пересадка всієї рогівки (наскрізна кератопластика), у той час як при локальному ураженні можна обмежитися лише заміною якогось конкретного шару (задня та передня пошарова кератопластика).

В офтальмологічному відділенні КНП «КМКЛ №1» можливе лікування різних захворювань рогівки, а також проведення наскрізної та пошарової кератопластики з подальшим динамічним спостереженням.

 повернутись назад

Лікарняний банк крові

Травматологічний пункт

Патологоанатомічне відділення

Відділ аптекарського забезпечення

Загальний відділ

Інфо для ДОЗ