Відділення ендоскопії

Відділення ендоскопії

Ендоскопічний кабінет лікарні був організований в 1979 році відповідно наказу МОЗ СРСР №1164 від 10.12.1976р., а з 1995р. є самостійним підрозділом.

Ендоскопічні дослідження проводяться сучасними фіброскопами фірми “Олімпас” ( Японія). В розпорядженні відділення знаходилась ендоскопічна відео-інформаційна система (ЕВІС), яка дозволяла з великим дозвілом доглядати ШКТ, вводити дані в комп’ютер, залишати відеозображення в пам’яті системи нагляду.

З допомогою цієї системи проводиться  зйомка різноманітної патології,  причому як до, так і після курсу консервативної терапії. Для учбового процесу було знято декілька  фільмів: поліпектомія з допомогою гастро і колоноскопа; неспецифічні запальні захворювання товстої кишки; видалення інорідних тіл зі шлунково-кишкового тракту.

Ендоскопічне відділення клінічної лікарні №1 володіє досвідом проведення більш як 50 000 тисяч фіброгастродуоденоскопій, біля 5000        тис. колоноскопій, 1300 РХПГ, більше 500  ендоскопічних операцій.

До складу ендоскопічного відділення діагностичного центру КМКЛ №1 входять:

  • кабінет 212 – фіброгастродуоденоскопія (ФЕГДС);
  • кабінет 214 – фіброколоноскопія (ФКС). 

Завідувач відділенням Рижій Леонід Михайлович
проводить обстеження пацієнтки

 

Експертна оцінка якості досліджень 

Планові ендоскопічні дослідження у відділенні ендоскопії Міжрайонного діагностичного центру  КМКЛ №1 проводяться згідно талонів із заповненими реквізитами  (згідно вимог наказу ГУОЗ м. Києва № 148 від 16.05.1998 р.) . 

Результати обстеження заносяться в стандартизовану форму протоколу (згідно вимог наказу ГУОЗ №171 від 21.04.2008р.) з відповідними висновками, прізвищем та особистою печаткою  лікаря на протоколі дослідження.

 

Оснащення:

На балансі відділення знаходяться 8 ендоскопічних апаратів, у тому числі фіброгастроскопів – 13 шт., фіброколоноскопів – 4 шт., фібробронхоскопів – 2 шт.    

Протягом 2015 року в ендоскопічному відділенні діагностичного центру КМКЛ № 1 було виконано 1544 фіброезофагогастродуоденоскопій (ФГДС).

Переважна кількість пацієнтів мали запальні захворювання стравоходу, шлунку та цибулини ДПК, а у18 обстежених було встановлено ендоскопічний діагноз шлунково–кишкова кровотеча. 

 

Лікарський склад відділення ендоскопії проводить активну наукову роботу. В 2013р. опубліковано 1 статтю в  спеціалізованому «Українському журналі малоінвазивної та ендоскопічної хірургії». Завідувач відділенням Рижій Леонід Михайлович захистив кандидатську дисертацію в 2005 році (виконувався фрагмент наукової теми інституту трансплантології АМН України на основі договору між інститутом трансплантології й КМКЛ № 1).

 

Центри